Haber

Bakan Yardımcısından Gaziantep müzelerine tam not

GAZİANTEP (İGFA) – Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Turizmde Bölümler Konulu Değerlendirme Toplantısı için kente gelen Bakan Yardımcısı Ender Alpaslan, Gaziantep’teki kültür bölgelerini, müzeleri ve otelleri gezdi. Bakan Yardımcısı Alpaslan, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Gaziantep’e yaptığı ziyarette şehrin simgesi haline gelen birçok tarihi dinamiğin, müze ve otelin zarar görmemiş olmasının sevindirici olduğunu belirtti.

Panorama 25 Aralık Müzesi Özdemir Beyefendi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda kentte yaşadıklarını anlatan Alpaslan, şunları söyledi:

“Türkiye’nin parlayan yıldızı Gaziantep, ekonomide ve sanayide her alanda başarılara imza atarak kısa sürede Türkiye’nin marka şehri haline geldi. Gaziantep her alanda gelişirken bunu taçlandırmak için kültür turizminde marka şehir olması gerekiyor. Buna yönelik çalışmak zorundadır. Antep’in büyük bir kültür turizmi var. Büyük bir kültürel hazineye sahiptir. Doğal güzellikleri ile harika bir turizm imkanı var. Son yıllarda gelişen ve markalaşan şehirlerde, dünyada marka haline gelen bir gastronomiye sahiptir. Antep, büyük bir turizm potansiyeli yanında, buna uygun olarak turizm kültürünü de hızla geliştirirken, kültür turizmi ülkesi olması ve başka özelliklere sahip olması nedeniyle dünyada turizmde en çok tartışılan ülkelerden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. ”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in getirdiği her projenin Türk turizmine, Türkiye tarihine, Antep kültürüne katkı sağlayan eserler olduğunu ifade ederek, “Hiçbir vatan sevdalısı, hiçbir kamu görevlisi sırtını dönemez. Antep’in bu alanda kalkınmasına, tarihine, kültürüne ve diğer alanlardaki gelişimine yönelik her türlü genel projeye destek vereceğiz. Elbette elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bunu yaparak Türkiye’nin kültürüne, turizmine Türkiye’nin değerlerine değer katacağız. Vatandaşımızın ve milletimizin refahına refah katacağız. İnşallah bundan sonraki süreçte de bu bölgenin bir kültür, inanç, gastronomi merkezi ve dünyanın turizm merkezi olması yönünde en beğenilen ve çok keyifli çalışmalara imza atacağız.”

haber-yenifakili.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu