Ekonomi

Piyasa yatay seyrederken Solana bu gelişmeyle sert yükseldi

Investing.com – Kripto para piyasaları haftaya nispeten yatay başladı. solmakhaftaya hızlı bir başlangıç ​​yaparak son 24 saatte yüzde 12 artışla 26 dolar bandına yükseldi.

Solana’ya olan talebi tetikleyen durum, Helyum şebekesinin Solana’ya geçişine ilişkin son açıklamalar oldu. Bu gelişme bir süredir yatırımcılar tarafından dikkatle gündemde tutuluyor. Son olarak yılın ilk çeyreği bitmeden şebeke geçişinin tamamlanacağı haberini Solana’nın doğrulaması SOL fiyatında yükselişe neden oldu.

Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları için merkezi olmayan bir Blockchain ağı olarak çalışan Helium, Solana’nın akıllı telefonu Saga’yı destekleyeceği için bu entegrasyonla Solana ağının değerli bir güç kazanacağı varsayılıyor. Öte yandan Helium’un dünya çapında 1 milyondan fazla düğüme sahip olduğu düşünülürken, etki alanının Solana için büyük avantaj olacağı düşünülüyor.

Solana, FTX’in çöküşünden sonra en çok zarar gören Blockchain projelerinden biri oldu. Çünkü FTX Solana’da değerli bir yatırımcıydı. 2022’nin son haftasında ağın yerel varlığı SOL tek haneli rakamlara düşerken, ağın geleceğine dair endişeler artmaya başladı. Ayrıca Solana ağındaki en büyük iki NFT projesi EthereumVe çokgen Ağlarına geçiş, ağa da değerli bir darbe indirdi. Ancak Solana geliştiricileri pes etmedi.

Tüm bu olumsuz gelişmeler olurken Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Solana ağına güvendi ve o zamandan beri de öyle. solmak Piyasanın geri kalanıyla birlikte fiyatta da değerli bir toparlanma görüldü. Artık 1. katman çözümü olarak faaliyet gösteren Solana, ağı büyütmeye odaklanıyor. Uzmanlar, ilk çeyreğin sonuna kadar Helium ile entegrasyonun ve sonrasında projenin istikrarlı bir şekilde çalışmasının Solana ağına önemli bir güç katacağına inanıyor.

SOL, yılbaşından bu yana fiyatını %160 artırdı. Bugün 26 dolardan işlem gören kripto para birimi, anın prestijiyle Ocak ayında iki kez test ettiği bu bölgeyi kırmak için yeni bir atılım yaptı.

Author: Günay Caymaz

cumra-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu