Ekonomi

Ücretsiz ulaşım için destek ödemeleri artırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığınca ücretsiz olarak engelli, yaşlı, şehit yakını ve gazi taşıyan özel halk otobüsü ve deniz ulaşım aracı sahiplerine yapılan aylık gelir esaslı ödeme artırıldı.

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan “Ücretsiz Seyahat Kapsamında Yapılacak Gelir Desteği Ödemesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” çerçevesinde ödeme kriterlerini düzenleyen yönetmelikte değişiklik yapıldı.

Buna göre, şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir özel deniz ulaşım aracı için aylık 1500 TL taban ödemesi 2 bin 250 lira, Ankara ve İstanbul büyükşehir belediyelerinde şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracı için aylık 1995 lira 2 bin lira olarak ödeniyor. . 992 lira 50 kuruşa çıkarıldı.

Ayrıca, büyükşehir belediyesi olan diğer illerde, şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracı için ödenen aylık 1500 lira matrah 2 bin 250 liraya, şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracı için ödenen aylık baz 1200 liraya çıkarıldı. Büyükşehir belediyesi olmayan illerde toplu ulaşım seferleri 1800 liraya çıkarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu