Haber

OceanGate CEO’sunun Arkadaşı: ‘Milyarderler için fare kapanı tasarladı’

OceanGate’in CEO’su Stockton Rush, Titanic’in enkazına dalarken patlayan Titan denizaltısının eski bir yolcusunun ‘milyarderler için tuzak’ yaptığını söyledi. Rush’ın bir arkadaş olduğunu belirten Karl Stanley, CEO’nun “yolculuklardan birinin felaketle sonuçlanacağını bildiğini ancak milyarderler için fare kapanı yaratmaya devam ettiğini” söyledi.

Stanley, “Rush bunun böyle biteceğini biliyordu. İki milyarderi öldüren ve onlardan para alan son kişi oydu,” dedi.

Ne oldu?

Denizaltındakiler, Kuzey Atlantik’te 3800 metre derinlikte 1912’de batan Titanik gemisinin enkazını görmek istedi. Dalışı organize eden OceanGate şirketinin başkanı 61 yaşındaki Stockton Rush, İngiliz kaşif Hamish Harding (58), Pakistan, İngiliz ve Malta vatandaşı olan 48 yaşındaki işadamı Shahzada Dawood ve 19 yaşındaki oğlu Suleman Dawood ve 77 yaşındaki oğlu. -Yaşlı Fransız dalgıç Paul-Henry Nargeolet Titan’ın patlaması sonucu hayatını kaybetti.

OceanGate, kaza sonrası güvenlik uygulamaları nedeniyle eleştirildi. Şirketin bazı eski çalışanlarının düzensiz Titan hakkında endişeleri olduğu ortaya çıktı, ancak Rush bu görüşlere katılmadı. (DIŞ HABERLER)

hekimhan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu